Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Date:

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë.

Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij, në këtë fushë të modës.

Po ashtu, Ernesti ka nisur duke realizimin e masterclass, duke u dhënë studentëve licenca, që njihen ndërkombëtarisht.

Kujtojmë që Ernesti bën grim për emra të njohur, kudo në botë, qofshin ata shqiptarë, apo ndërkombëtarë, duke përfshirë edhe Missa nga e gjithë bota.

Ernesti njihet për suksesin e tij edhe në ‘fashion week of Sherrihill’ dhe për punën e tij me fotografin Fadil Berisha.

Punën e tij mund ta shihni më poshtë:

https://www.instagram.com/p/Co_fQ17u6oL/?utm_source=ig_embed&ig_rid=28858cd1-3c91-44fe-b399-64e299db3831

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...