MAQEDONI

Grubi realizoi takim me përfaqësuesin rumun për Ballkanin Perendimor, Adrian Davidoiu

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim përfaqësuesin rumun...

Saliu: Vendi ende nuk e ka kaluar rrezikun e ndikimit rus, “Frontit për Europë” të Ahmetit nuk duhet ti frikësohet askush

Maqedonia e Veriut ende nuk e ka kaluar rrezikun e ndikimit rus, kështu vlerëson analisti politik Urim Saliu, duke komentuar iniciativë e liderit të...

Grubi: Punët e mira dhe të arriturat e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut mbajnë vulën e BDI-së

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi mbrëmë nga tubimi qëndror i BDI-së në Çair ka numëruar të arriturat shtetërore që mbajnë vulën e BDI-së, përfshirë...

Ahmeti pas tubimit në Çair: Mu bë zemra mal

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka reaguar në mëngjesin e sotëm pas takimit që mbrëmë pati me strukturat e Çairit. Në “Facebook”,...

Grubi: Fryma politike e Ali Ahmetit dhe BDI-së duhet të jetë e përjetshme sepse është më e mira për shqiptarët

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi mbrëmë nga tubimi i BDI-së në Çair tha se mobilizimi i madh i qytetarëvë për ta pritur në mënyrë...

MË TË LEXUARAT